Bozbey “Dostlar Buluşması”nda motosiklet tutkunlarını dinledi

 Bozbey “Dostlar Buluşması”nda motosiklet tutkunlarını dinledi
Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Türkiye Motosiklet Platformu’nun Nilüfer’de düzenlediği “Dostlar Buluşması” na katıldı. Bursa’daki motosiklet kulüpleri başkanları ve üyeleri ile motosiklet sevdalılarının bir araya geldiği buluşmaya katılan Bozbey, hem dayanışmaya ortak oldu hem de motor tutkunlarıyla sohbet etti.

Türkiye Motosiklet Platformu Başkanı Zafer Fatih Özsoy’un da yer aldığı buluşmada Bozbey, motosiklet kullanıcılarının sorunlarını  dikkatle dinledi.
En büyük sorunlarının demir bariyerler olduğunu belirten Türkiye Motosiklet Platformu’ndan Soner Kılınç, “Biz, yollarda güvenle sürüş yapabilmek için motorcu dostu bariyer yapılmasını istiyoruz. Demir bariyerler yüzünden her yıl onlarca arkadaşımız can veriyor. Yaşanan bu can kayıplarını önlemenin en önemli yolu, demir bariyerlerden kurtulup, motorcu dostu bariyerlerin yapılması. Maalesef bu konuya gereken önem verilmiyor, herhangi bir uygulama yapılmıyor” dedi.

Motosiklet sürücülerinin sorunlarını ilgili yerlere ilettiklerini söyleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey de, “Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olduğum takdirde bunları anlatmak, paylaşmak ve bazı sorunları çözmek çok daha kolay ve doğru olacak. Bir canı kurtarmak, bir yaralanmayı önlemek bizim en büyük mutluluğumuz olur. Eğitimi sağlamamız gerekiyor. Bu konuda iyi bir eğitim verebilirsek, hem motosiklet ve  kullanıcılarına hem de yayalara daha farklı bakılacak. Motosiklet kullananların sorunlarını yaşayanlar bilir. Bir araya gelip, çözüm önerileriyle birlikte ortaklaşarak sorunları kademe kademe çözeceğiz. Sizlere sağlıklı ve kazasız bir yaşam diliyorum” diye konuştu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, gecenin sonunda bir motosiklete binerek, motosiklet tutkunlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Fotoğraflar