Bozbey MUYAD Genel Kurulu’na katıldı

Bozbey MUYAD Genel Kurulu’na katıldı
Nilüfer Belediye Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Mudanya ve Köyleri Yardımlaşma Derneği’nin (MUYAD) Olağan Genel Kurul Toplantısı’na katıldı. Milli Eğitim ve Milli Savunma eski Bakanı Turhan Tayan ile Bursa Büyükşehir eski Belediye Başkanı Recep Altepe’nin de katıldığı genel kurulda mevcut Başkan Sahip Keçici güven tazeledi. 

Kongrede konuşma yapan Başkan Mustafa Bozbey, Keçici ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ni kutlayarak, başarılar diledi. Kongrede söz alan Bozbey MUYAD’ın sosyal alanda çok önemli çalışmalara imza attığını söyledi. Sivil Toplum Kuruluşları’nın (STK) önemine değinen Bozbey, STK’ların desteklenerek güçlenmesi gerektiğini belirtti. Bozbey, Nilüfer’de hayata geçirilen “Dernekler Yerleşkesi” gibi benzer projeleri, Bursa’nın diğer tüm ilçelerinde olması gerektiğinin altını çizdi. Bozbey, “Derneklerimiz, hizmet üretme amaçları doğrultusunda birçok sorunu gidermeye çalışıyor. Ama bunun yanında elektrik, su, doğalgaz faturası gibi birçok sorunla da boğuşuyorlar. Nilüfer’de hayata geçirdiğimiz Dernekler Yerleşkesi benzeri yapıları, Bursa’nın diğer tüm ilçelerinde oluşturarak, derneklerin yaşadığı sorunları ortadan kaldırabiliriz” dedi.

Sivil toplum kuruluşlarının gücünün ortaya çıkarılması gerektiğini vurgulayan Bozbey, “Nilüfer’de iki Dernekler Yerleşkesi var. Birinde 280 dernek, aktif bir şekilde çalışmalarını yürütüyor. Diğer yerleşke de 500 dernek kapasiteli. Dernekler, kendi aralarında ortaklaşa projeler üretip, topluma daha faydalı hizmetleri orada uygulamalı” şeklinde konuştu. MUYAD Başkanı Sahip Keçici de, Nilüfer Belediye Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey’e, derneğin faaliyetlerine verdiği destekten dolayı teşekkür ederek plaket verdi.

Fotoğraflar