Bozbey vatandaşların sorunlarını BursaRay’da dinledi

 Bozbey vatandaşların sorunlarını BursaRay’da dinledi
Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, halkın bütün kesimleriyle biraraya gelerek sorunları yerinde dinlemeyi sürdürüyor. Mustafa Bozbey, Yüksek İhtisas İstasyonu’ndan BursaRay’a binerek vatandaşlarla hem yolculuk yaptı hem de sohbet etti. Kültürpark İstasyonu’na kadar seyahat eden Bozbey’e vatandaşlar,  ulaşımın pahalılığından dert yandı. Mustafa Bozbey de “Gördük ki ulaşım gerçekten çok pahalı.  Özellikle öğrenciler bu konuda mağdur olduklarını söylüyorlar ama vatandaşlarımız da bu hizmetten en ucuz şekilde yararlanması gerekiyor. Vatandaşların bir yerden bir yere konforlu ve zamanında, ucuza ulaşımını sağlamak zorundayız. 1 Nisan’dan itibaren Bursa’da vatandaşlarımız hakları olan ulaşımdan en ucuz şekilde faydanalacaklar” diye konuştu.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Yıldırım’da Eğitim Caddesi ve Tayyareci Mehmet Ali Caddesi’nde esnaf ziyaretinde de bulunarak, sorunlarını dinledi, fikir ve önerilerini aldı.

BOZBEY ŞEHİRCİLİK ANLAYIŞINI ANLATTI

Bozbey, Yıldırım ilçesinde Yunusemre Mahallesi’nde de vatandaşlarla kahvaltıda buluştu. Bölgenin öncelikli sorununun kentsel dönüşüm olduğunu ifade eden  Bozbey, kentsel yenilemede öncelikli olarak insanın baz alınması gerektiğini söyledi. Mustafa Bozbey, “Bursa’nın tamamında ameliyat yaparak, hangi bulvarları, yolları açacağımıza karar vermemiz gerekiyor. Tüm paydaşları bu süreçlere dahil ederek Bursa Anayasası olarak bunu belirlememiz lazım. Bu bölgelerimizde sosyal, kültürel, spor alanları yok. Bölge halkının  sağlıklı bir şekilde bir yerden bir yere ulaşabilmesini, çocuğuyla birlikte yaşadığı yerde eğlenebilmesini sağlamalıyız. Bizim anlayışımızda şehircilik budur” diye konuştu.
“Çocuklar, gençler, kadınlar, engelli bireyler için şehirler hazırlamamız lazım” diyen Bursa’nın adayı Bozbey, “İyi şeyler yapanın elini gider sıkarız. Ama bu kentte çok yanlış işler yapıldı. Stadyum, Yalova Yolu’ndaki T2 hattı ve diğerleri bu kentliye sorulmadan yapıldı. Bursalı’nın cebinden milyarlarca lira çöpe atıldı. Biz, projelerimizi kentliyle tartışarak, kentliyle uzlaşarak hayata geçireceğiz” diye ifade etti.

Fotoğraflar