Bursa’da ameliyat şart

 Bursa’da ameliyat şart
Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Akademik Odalar Birliği’nde oda başkanlarıyla bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu. Ziyaret,  BAOB Dönem Sözcüsü Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası BaşkanıAhmet Hikmet Sönmez’in ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
Ziyarette Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey, kentin birlikte yönetme sorunu olduğuna dikkat çekti. Bursa’nın ameliyat edilmesi gerektiğini söyleyen Bozbey, “Öncelikle BAOB’da bulunan tüm odalarımızla, kentle ilgili ve kentin sorunlarıyla ilgili mutlaka ve mutlaka birlikte hareket edeceğiz. Nilüfer’de nasıl bunu başardıysak Bursa genelinde de yapacağız. Kentin birlikte yönetme sorunu var. Bu kentin depremden tutun da mimarisine kadar ya da planlamasından peyzajına kadar birçok konuda akademik odaların görüşleri önemli. Bugüne kadar bu yapılamadı. Bunu daha önce yapmış olsaydık birçok yatırım neden yapıldı ya da neden bu paralar harcandı diye düşünmezdik” dedik.
Kentin parasının doğru yönetilmesi gerektiğini kaydeden Bozbey, projelendirme aşamasında akademik odaların yer alması gerektiğini söyledi. Mustafa Bozbey, “Bu önemli bir eksiklikti, yapılamadı. Atıl duruma düşecek olan tesisleri hepimiz biliyoruz. Onun yanında kentsel dönüşüm başlı başına bir sorun. Kentsel dönüşüm de  sadece mimar ve mühendisleri ilgilendirmiyor.  Birçok akademik odayı ilgilendiriyor. Şu an bunun acısını yaşıyoruz. Bursa’ya bir ameliyat şart. BBursa seçmeni eğer bizi 31 Mart’ta seçerse şundan emin olabilirsiniz ki bu ameliyatı yapacak olan hekimlerin büyük kısmı buradadır. Bunun yanında iş dünyasından da belirli kurumları katarak, bu ameliyatı nasıl yaparız birlikte karar vereceğiz. Tek başına kararların  asla ve asla verilmemesi gereken bir kentte yaşıyoruz. Bu kent ancak bu şekilde yaşanabilir bir kent haline getirebiliriz. Aksi mümkün değildir” diye konuştu.
BAOB Dönem Sözcüsü Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez de Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey’e 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan mahalli idareler seçimlerinde başarılar diledi. 
Ziyarette, oda başkanları da kentin sorunlarına yönelik görüşlerini ve çözüm önerilerini aktardı. 

Fotoğraflar