Bölge ve Mahalle Otoparkları

Bölge ve Mahalle Otoparkları
- Tüm mahallelerde kentin ihtiyaçlarına cevap verecek büyüklükte otoparklar oluşturulacak, bu otoparklar imar planları ile uyumlu olacak.
- Akıllı şehir uygulamalarından yararlanarak kentteki kamu ve özel sektör otoparklarının anlık doluluk oranları ölçülecek ve internet uygulamaları ile anlık olarak paylaşılacak.
- Ayrıca kentin belli noktalarına yerleştirilecek elektronik bilgi panoları ile güzergahta bulunan otoparkların boşluk durumları ile ilgili bilgi verilecek.
- Mahalle otoparklarının üzeri yeşil alan olarak değerlendirilecek.
- BursaRay istasyonlarının tümünde yolculara ücretsiz park et-git alanlar oluşturulacak.
- Ana cadde üstü otoparklar tamamen kaldırılacak. Kontrollü alanlarda park edilmesi sağlanacak. TEDES sistemi ile yasak parklanma önlenecek.
- Tarihi merkez ve yoğun yerleşim olan yerlerde 3-4 sokaklık bloklar oluşturularak bu sokaklara sadece ikametgâhı olanlar, alacakları etiket ile park edecek.  Ziyaretçiler, binaya ait kontrollü alan yoksa genel otoparkları kullanacak.
- Yasal olmayan otoparklar kaldırılarak tüm otoparklarda ücret tarifesi standardına gidilecek. Tarifeler şehir merkezine yaklaştıkça artacak şekilde belirlenecek.
- Tüm otoparklarda BURSAKART ve kredi kartı geçerli olacak.
  • Kategori: Ulaşılabilir Şehir
Paylaş:


Diğer Projeler: