Bütün Bursa Bizim Bursa

Bütün Bursa Bizim Bursa
Sadece Büyükşehir Bursa’ya değil, bütün Bursa’ya talibiz. Bütün Bursa Projesi 3 başlıktan oluşuyor.

1-BÜYÜKŞEHİR BURSA
Bursa Büyükşehir Osmangazi, Yıldırım ve Nilüferden ibaret değil. Kent içinde kent projesi ile doğuda Kestel ve Gürsu, deniz kenti Bursa projesiyle kuzeybatıda Mudanya Bursa Büyükşehir bütün içinde ele alınacak.

2-BÜTÜNŞEHİR BURSA
Her biri birbirinden değerli diğer 11 ilçemiz Bütünşehir Bursa Projesi kapsamında kendi kimliklerine ve özelliklerine uygun olarak desteklenecek. Kaynaklar ve yetkiler en verimli bir şekilde sonuna kadar kullanılacak. Batıda Karacabey ve Mustafakemalpaşa tarım kenti Bursa'nın merkez uygulama alanıdır. Yerel tarım politikalarımızı bu bölgede hayata geçireceğiz.
Doğuda İnegöl ülkemizin Uluslararası Mobilya Merkezi olarak tasarlanacak.
Kuzeyde Mudanya, Gemlik, Orhangazi, İznik gibi zeytinci ilçelerimizde zeytin tarımında Bursa'nın uluslararası düzeyde bir etkinlik elde etmesini sağlayacak bir örgütlenme modeli destekleyecek.
Güneyde dağ yöresi ilçelerimiz olan Orhaneli, Keles, Harmancık ve Büyükorhan tarım ve hayvancılıkta merkez olacak. Ayrıca doğa turizminde yeni imkanlarla ekonomik değerlerinin yükseltilmesi için projeler geliştirilecek.
Kuzey doğuda Yenişehir hem verimli bir tarım kenti hem de lojistik yeni imkanların merkezi olarak desteklenecek.

3-LİDER VE ÖRNEK ŞEHİR BURSA
Bursa tarihi ve doğal güzellikleri, tarım ve sanayi zenginliği; kültür, sanat, bilim sağlık ve turizm potansiyeli ile çevre illeri de olumlu olarak etkileyen lider bir şehir olacak. Bütün bu olumlu özellikleri, “Birlikte Yönetim”le inci gibi işlenecek ve Bursa bir yeni yüzyıl kenti olarak dünya çapında yarışan kentler kervanına katılacak.
  • Kategori: Eşit Şehir
Paylaş:


Diğer Projeler: