Efsane Geri Dönüyor

Efsane Geri Dönüyor
Bursasporumuza emek veren efsanelerin isimlerini ölümsüzleştirmek, efsane statta yer vermek adına ‘Bursaspor Efsaneler Anıtı’ yapacağız. Yıllar sonra dahi bu anıtla çocuklarımız Bursaspor’un başarısıyla gurur duyacak, şehir bu tarihi olayı unutmayacak. Teksas Anı Tribünü'nün karşısında Bursasporumuz'un 5 yıldızdan doğuş hikayesi yer alacak.

Acar İdman Yurdu (Siyah), Akınspor (Kırmızı), İstiklal (Sarı), Pınarspor (Yeşil), Çelikspor’dan (Lacivert) oluşan 5 yıldızın hikayesi, 1963 öncesine ışık tutacak. Sonuç olarak Bursasporumuz'un tarihi stadı yıkılsa da tarih yaşamaya devam edecek. Hem Bursaspor kazanacak hem de Atatürk Stadyumu Meydanı Bursa halkının anılarını her seferinde tazelediği bir yer olacak.

Aslında burada altını çizmemiz gereken, hafızalarımızda tazelememiz gereken stadyumun harcında Mustafa Kemal Atatürk’ün de katkısının olmasıdır. Atatürk’ün, 1926 yılında Bursa’ya gelişinde (Atatürk Köşkü’nde Bursa Mıntıka Heyeti’ni kabulünde) stadyumun yarım kalabileceğini öğrenince cebinden 1000 Lira yardım yaptığı söylenir.
  • Kategori: Yaşayan / Yaşanan Şehir
Paylaş:


Diğer Projeler: