Paylaşma ve Yardımlaşma

Paylaşma ve Yardımlaşma
HALKKART
Halkkart ile ihtiyaç sahiplerine nakdi veya ayni destek yapılması hedefleniyor. Bir elin verdiğini diğer elin görmemesi mantığından hareketle yardım faaliyetinde bulunmak temel amaçtır.
Halkkart ile ihtiyaç sahipleri tek bir yerden alışveriş yapmak yerine tercih edecekleri anlaşmalı marketlerden istediği ürünü alabileceği gibi isterse de nakit olarak çekip farklı ihtiyaçlarını karşılayabilecekler Kişilerin başvuruları sonrasında gerekli incelemeler yapılarak haneler belirlenecek ve her ay kartlarına bakiyeleri yüklenecek.

YARDIMELİ ACİL MÜDAHALE HATTI VE EKİPLERİ
Mevcut Barınma Evi’nin şartları iyileştirilecek. Ayrıca her ilçede Derman Evi kurulacaktır. Oluşturulacak acil müdahale hattı ile de Bursa’mızda hiç kimse aç, açık ve sokakta kalmayacak.

EYT’LİLERE GENEL SAĞLIK SİGORTASI DESTEĞİ
Emeklilikte yaşa takılan işsiz vatandaşlarımıza sağlık yardımından faydalanabilmeleri için belediye olarak destek verilecek. GSS borçları karşılanacak, hem kendileri hem de aileleri mağdur olmayacak.

EĞİTİM DESTEKLERİ
Lise ve üniversite öğrencilerine yönelik eğitim destek merkezleri ve yurtlar açılacak İhtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine Halkkart aracılığı ile eğitim desteği verilecek Kadın dayanışma merkezleri ve sığınma evlerinin kurulması sağlanacak. Tıbbi malzeme paylaşım ofisleri ve tekerlekli sandalye tamir evleri açılacak.
  • Kategori: Eşit Şehir
Paylaş:


Diğer Projeler: