Sosyal ve Kültürel Tesisler

 Sosyal ve Kültürel Tesisler
GENÇLİK MERKEZLERİ
Tüm ilçelerde gençlerin sosyal faaliyetlerde bulunabilecekleri, akademik yönelimler kazanabilecekleri, kültürel eğitim ve etkinliklere katılabilecekleri; gençler için cazibe merkezi haline gelecek, bir araya gelerek kaliteli vakit geçirerek kendilerini geliştirebilecekleri, tamamen gençlere yönelik merkezler oluşturulacak.

KÜLTÜR MERKEZLERİ
Her ilçeye, içinde bir araştırma kütüphanesi, konferans ve toplantı salonları, oda sahnesi, tiyatro salonu bulunan bir kültür merkezi kazandırılacak. Bu merkezler profesyonel toplulukların seyirciyle buluşacağı etkinliklere mekan sağlayacak. Aynı zamanda amatör toplulukların provalarını yapabilecekleri ve halka açık gösteriler sunabilecekleri merkezler olarak şekillendirilecek. Kent bazında yapılan festivallere de mekan sağlayacak bu kültür merkezleri, kültür sanat etkinliklerine tüm kentten erişebilmeyi mümkün kılacak, bütüncül bir kent algısı oluşturacak.


YAŞAYAN KÜTÜPHANELER
Gençlere internet kullanımının ve araştırma yapma şansının daha geniş alanlarda sağlanabileceği, farklı girişimlerin veya çalışmaların yürütülebileceği gerekirse prototip üretimleri için desteklerin verilebileceği yeni nesil kütüphaneler oluşturulacak.  Hem yazılı kaynak hem çevrimiçi araştırma hem de basit seviyede kuluçka hizmeti verebilecek merkezler gençlerin oldukça işine yarayacak. Bursa’nın artan nüfusuna hitap edecek büyük bir merkez kütüphane yapılacak.

DERNEKLER YERLEŞKESİ
Merkez ilçelerimize Dernekler Yerleşkesi kazandırmak için çalışmalar yapılacak.

MUHTARLAR SOSYAL TESİSİ VE KONUKEVİ
Muhtarlarımızın şehre geldiklerinde kalabilecekleri, toplantılarını yapabilecekleri ve tüm muhtarların bir araya gelip paylaşımda bulunabilecekleri örnek bir yapı olacak.
  • Kategori: Yaşayan / Yaşanan Şehir
Paylaş:


Diğer Projeler: