Yeşil / Beyaz / Mavi Bursa

Yeşil / Beyaz / Mavi Bursa
- Kişi başına düşen yeşil alan 10 m2’ye yükseltilecek. Bereketini Beyaz Cennet Uludağ’dan alan Yeşil Bursa mavi ile buluşacak.
- Uludağ'ın doğal alanlarının bakımı, korunması, sürekliliği sağlanacak.
- Uludağ bölgesindeki tüm ticari alanlarda yapı yoğunluğunun azaltılması sağlanacak.
- Uludağ havzasındaki mevcut yerleşim alanlarının sahip oldukları sosyal, doğal ve turistik değerler ortaya koyularak ekonomi canlandırılacak.
- Bursa - Uludağ Yolu arasında konut gelişimi oluşmuş alanların, doğal çevreyi koruma hakim anlayışı ile disipline edilmesi sağlanacak.
- Uludağ; ormanları, yaylaları, gölleri ve akarsuları ile yazı, kışı ve baharıyla dört mevsim yaşayacak. - Nilüfer Çayı temiz akacak, güzel kokacak.
- Uludağ’dan Marmara Denizine, Yeşil Bursa Ovasına bereketi ile sulayan Nilüfer Çayı yeşil ile mavinin buluştuğu bir rekreasyon vadisi olacak.

- İznik Gölü çevresi bir yanında gölün mavisi öbür tarafında zeytinin yeşili ile Bursa’nın yeni sağlıklı yaşam alanı olacak.
- Yürüyüş ve bisiklet yolları üzerindeki cennet köyler ve tarihi İznik kenti bu rotanın en değerli mola noktaları olacak.
- Apolyont Gölü etrafında tarih ve doğanın en verimli işbirliğini, uygarlıkları izlerini görebiliriz. Göl üzerinde Nilüfer çiçekleri leylekler ile yarenlik, kuş cenneti, balık cenneti, antik çağların büyülü kokusu… Apolyont Bursa’nın en değerli turizm kozudur. (Marmara Denizi, Gemlik Körfezi) Marmara’nın güzel körfezinde, Bursa’nın 125 km uzunluğunda Karacabey’den Armutlu’ya uzanan sahili var. Tarih ile doğa, mavi ile yeşil bu değerli kıyı şeridinde buluşuyor. Bu güzel rota, deniz kenti Bursa’nın hizmetine sunulacak. Sahil Rotası; Karacabey Boğazı, Karacabey Longozu, Eğerce, Kapanca, Trilye, Kumyaka, Mudanya, Güzelyalı, Altıntaş, Kurşunlu, Gemsaz, Gemlik, Karacaali, Kumla, Narlı, Kapaklı, Armutlu.
  • Kategori: Yeşil - Mavi - Beyaz Şehir
Paylaş:


Diğer Projeler: