Zinde Şehir

Zinde Şehir
OKULLARDA SPORA DESTEK VERİLECEK
- Okullara yakın bölgelerde hizmete açılacak spor alanları öncelikli olarak bu okullara ücretsiz kullanım hakkı tanıyarak tüm halka hizmet veren bir duruma getirilmeleri sağlanacak.
-İlçe belediyeleri, Büyükşehir Belediyeleri ile Milli Eğitim İlçe Müdürlükleri arasında oluşturulacak bir protokol ile ilkokul, ortaokul ve liselerde tüm öğrencilere yönelik uzman grup tarafından, bilimsel temellere dayalı, ölçülebilir niteliği olan tarama modelleri uygulanacak. Tüm okullarımızın katılımı ile ulusal ve uluslararası spor festivalleri düzenlenecek.
-Okullara malzeme ve spor alanları gibi destekler sağlanacak.

ALTERNATİF SPOR AKTİVİTELERİ İÇİN YENİ MEKANLAR SAĞLANACAK
Kentimizde, halkın alternatif spor faaliyetleri ile uğraşabileceği ve eğitim alabileceği tesisler sınırlı sayıda. Bursalıların, Bursa'mızın sunduğu doğa sporları potansiyelinden etkin biçimde faydalanabilmesi için alternatif spor tesisleri faaliyete geçirilecek. Bu kapsamda, kentin doğu bölgesindeki sosyal donatı alanı ihtiyacı da gözetilerek Barakfaki'de bir "kaya tırmanış" tesisi yapılacak. Bu tesiste ilgilenenlere yetkin eğitmenler tarafından kaya tırmanışı eğitimi verilecek.
  • Kategori: Zinde Şehir
Paylaş:


Diğer Projeler: